Benešov hledá nového ředitele Muzea umění a designu

24. 7. 2021ČTK Infoservis

Benešovská radnice hledá nového ředitele Muzea umění a designu za Lenku Škvorovou, která nedávno rezignovala. Původní výběrové řízení se však zkomplikovalo a muselo být zrušeno. Příjem přihlášek do nového konkurzu je do příštího pátku, řekl ČTK místostarosta Zdeněk Zahradníček (Volba pro Benešov).

Do prvního výběrového řízení se podle Zahradníčka přihlásili tři uchazeči, předepsané požadavky ale splnil pouze jediný z nich. "Výběrová komise se dohodla, že v tomto případě je nejvhodnější varianta výběrové řízení zrušit a vypsat znovu," uvedl místostarosta.

Nyní se tedy znovu čeká na podání přihlášek, termín je do 30. července. "Během srpna bychom rádi, aby to vlastní řízení proběhlo a byl vybrán, případně i jmenován nový ředitel," dodal místostarosta.

Škvorová nastoupila do čela muzea v roce 2017 po odchodu Tomáše Fassatiho, ředitelkou byla oficiálně jmenována o dva roky později. Letos na jaře rezignovala, zdůvodnila to kromě jiného neshodami s odborem kultury na benešovské radnici. Řízením muzea byla dočasně pověřena vedoucí jeho uměleckého oddělení Alena Ochepovsky.

Zahradníček ČTK už dříve řekl, že vedení města bylo s prací Škvorové spokojeno. Muzeum podle něj fungovalo pod vedením Škvorové výborně, a to i v době pandemie. Nezpochybnil však, že komunikace mezi muzeem a odborem kultury byla složitější.

ČTK | Jakékoliv publikování nebo další šíření obsahu České tiskové kanceláře je bez písemného souhlasu Artalk z.s. zakázáno. ©ČTK